Udany weekend młodzieżowych zespołów Politechniki Gdańskiej!

Trzy mecze i trzy zwycięstwa to bilans naszych zespołów młodzieżowych w ostatni weekend.

Jako pierwsi na boisko wybiegli kadeci Szkoły Gortata Politechniki Gdańskiej. Przed własną publicznością podopieczni Marty Cieślickiej i Artura Gussmanna pokonali MTS Basket Kwidzyn 106:65.

Od początku spotkania przeciwko zespołowi z Kwidzyna zawodnicy PG kontrolowali sytuację na boisku. Dobra dyspozycja rzutowa tego dnia oraz znakomita obrona na całym parkiecie dała gospodarzom pewne zwycięstwo. Duża w tym zasługa Igora Perzanowskiego oraz Maksymiliana Tańskiego, którzy w tym meczu trzykrotnie trafili zza linii 6,75m.

W zespole PG punktowali: Tański 28, Perzanowski 21, Miecznikowski 17, Milewski 14, Lipiński 7, Jurkowski 6, Turski 5, Wielopolski 4, Jakubek 2, Bruździak 2

W sobotę, kolejne ligowe spotkanie rozegrali Juniorzy Energa MG13 Politechniki Gdańskiej. Mecz ten dostarczył kibicom nie lada emocji! W derbowym spotkaniu gdańszczanie pokonali na własnym parkiecie Trefl Sopot 111 – 107.

Mecze z Treflem zawsze dostarczają sporych emocji, NIe inaczej było tym razem! Nasi zawodnicy odczuli je na własnej skórze! Mecz z całą pewnością mógł podobać się kibicom – miał wiele zwrotów akcji. Udało nam się dobrze rozpocząć, lecz w drugiej kwarcie to Trefl przejął kontrolę. W połowie 3 kwarty zespół z Sopotu prowadził różnicą ponad 20 punktów. Kiedy tylko udawało nam się zbliżyć, to Trefl odpowiadał udanymi akcjami. W końcówce chłopaki pokazali jednak wielkie serce do gry i ostatnie 5 minut meczu wygraliśmy 28 – 9, a cały mecz 111-107 – powiedział po meczu Artur Gussmann, trener gdańskiej drużyny.

W zespole PG punktowali: Dziekański 32, Pilski 26, Czerniewicz 19, Przyludzki 13, Radoń 6, Bessman 5, Ludwicki 5, Sulej 5, Batko 0, Zalewski 0.

W sobotę, kadetki Szkoły Gortata Politechniki Gdańskiej zmierzyły się na wyjeździe zmierzyły się z UKS Dwójką Nidzica i pewnie zwyciężyły 87:61.

– Zwycięstwo cieszy, ale styl gry pozostawia wiele do życzenia. Do 6 minuty wszystko wyglądało dobrze, a mecz przebiegał po naszej myśli. Przy stanie 21:4 dostosowaliśmy jednak swój poziom gry do przeciwnika i wszystko się posypało. Fragmentami bardzo dobrze funkcjonował nasz szybki atak i dzięki temu budowaliśmy przewagę. To w zasadzie jedyny plus. Wiemy jednak nad czym musimy jeszcze pracować, a mecz tym był dobrym przetarciem przed czwartkowym meczem z GTK Gdynia – powiedział po meczu Roman Pawłowski, trener zespołu.

W zespole PG punktowały: Ullmann 17, Kassin 16, Wilbik 15, Wróbel 13, Łebek 9, Przybylska 5, Antkiewicz 4, Nilsson 4, Pułkotycka 2, Jędrzejewska 2

W sezonie 2019/20 wszystkie drużyny młodzieżowe Politechniki Gdańskiej wspierane są przez Grupę Energa oraz Miasto Gdańsk

***

Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Zasila energią elektryczną 3 mln klientów, zarówno gospodarstw domowych, jak i przedsiębiorców.Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości ponad 184 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.