Zespoły młodzieżowe ze zmiennym szczęściem

W miniony weekend cztery zespoły młodzieżowe Sportowej Politechniki – juniorki, juniorzy oraz kadetki i kadeci rozegrali swoje kolejne mecze ligowe. Ze zwycięstw cieszyły się trzy pierwsze wymienione ekipy.

Juniorki Energi MG13 Politechniki Gdańskiej w derbach Gdańska zmierzyły się “na wyjeździe” z Młodymi Lwicami Gdańsk. Spotkanie to od samego początku przebiegało pod dyktando naszych koszykarek, które pewnie zwyciężyły 90:45

W tym meczu graliśmy bez Melanie Korandji. Mogę powiedzieć, że w końcu udało nam się zrealizować wszystkie zadania w obronie. Zagraliśmy szeroką rotacją, na boisku mogły pokazać się wszystkie dziewczyny dając nam materiał do przemyśleń i ustalenia ścisłej czołówki, na którą będziemy mogli liczyć w kolejnych meczach strefowych, a następnie w kolejnych fazach centralnych Mistrzostw Polski – powiedział po meczu trener Michał Kowalski.

W zespole PG punktowały:Ullmann 15, Grzenkowicz 15, Przyszlak 12, Wilbik 9, Węglarz O. 9, Przepiórka 8, Trębowicz 6, Gołębiewska 6, Mucha N. 5, Małek 2, Węglarz 2, Mucha W. 1

Cenne zwycięstwo w lidze odnieśli także juniorzy Energi MG13 Politechniki Gdańskiej, którzy pokonali na wyjeździe UKS Trójeczkę Olsztyn 86:66.

– Zespół z Olsztyna postawił nam ciężkie warunki. Pozwoliliśmy im na dużo punktów z szybkiego ataku, przez co nie mogliśmy zbudować większej przewagi punktowej. Teraz przed nami przerwa świąteczna. Niech to będzie czas na przemyślenie i wprowadzenie kilku usprawnień w naszej grze – powiedział po meczu trener Artur Gussmann.

W zespole PG punktowali: Czerniewicz 28, Radoń 16, Jamiołkowski 13, Kwieciński 6, Sulej 6, Dziekański 6, Batko 5, Zalewski 4, Bessman 2

Kadetki Szkoły Gortata Politechniki Gdańskiej w Gdyni zmierzyły się z miejscową GTK Arką Gdynia. Po zaciętym spotkaniu nasze zawodniczki zwyciężyły 65:55.

Mecz od samego początku nie układał się po myśli naszych zawodniczek. Bardzo niska skuteczność rzutowa połączona z brakiem koncentracji w obronie spowodowała, że przegraliśmy pierwszą kwartę. Sygnał do lepszej gry dała Łucja Grządziela dzięki czemu wygraliśmy drugą część meczu i wyszliśmy na prowadzenie 33:29. W drugiej połowie powoli powiększaliśmy przewagę dzięki dobrej obronie zespołowej i skutecznej grze naszej liderki – Dominiki Ullmann (29pkt.) – podsumował to spotkanie trener Adam Muller. – Rok 2019 kończymy z bilansem 4:1, wykonując duży krok do awansu do fazy centralnej. Wiemy nad czym musimy pracować, aby dalej robić postępy. W Nowy Rok wkraczamy pełni optymizmu i zmotywowani do jeszcze cięższej pracy – dodaje.

W zespole PG punktowały: Ullmann 29, Grządziela 10, Wilbik 9, Przybylska 8, Lebek 5, Wróbel 2, Jędrzejewska 2

Mniej szczęścia w tej kolejce mieli kadeci Szkoły Gortata Politechniki Gdańskiej. Podopieczni Marty Cieślickiej porażką 73:76 z Energą Laminopol Słupsk przerwali swoją serię zwycięstw.

Mecz przez pierwsze 20 minut układał się po naszej myśli. Skuteczna i agresywna obrona na całym placu przynosiła zamierzone efekty i łatwe punkty, a schodząc do szatni mieliśmy 17 punktową przewagę. W koszykówkę jednak gra się 40 minut, a kolejne 20 w wykonaniu moich zawodników było zupełnie inne. Zabrakło nam agresji i waleczności. Po drugiej stronie prawdziwy koncert dał Kacper Kozłowicz trafiając aż 4 razy zza linii 6,75 – powiedziała po meczu trenera zespołu, Marta Cieślicka. – Już w najbliższy czwartek czeka nas bardzo trudne derbowe spotkanie z niepokonaną dotychczas Gdynią!! Zapraszamy do kibicowania! – dodaje.

W zespole PG punktowali: Milewski 14, Perzanowski 14, Tański 12, Michałowski 10, Wielopolski 8, Turski 4, Jurkowski 4, Lipiński 4, Miecznikowski 3,

W sezonie 2019/20 wszystkie drużyny młodzieżowe Politechniki Gdańskiej wspierane są przez Grupę Energa oraz Miasto Gdańsk

***

Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Zasila energią elektryczną 3 mln klientów, zarówno gospodarstw domowych, jak i przedsiębiorców.Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości ponad 184 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.