Zmiany w składzie Sunreef Yachts Politechniki Gdańskiej

Nastąpiły zmiany w składzie ekstraklasowego zespołu Sunreef Yachts Politechniki Gdańskiej.W tym sezonie w barwach naszej drużyny nie wystąpi Magdalena Koperwas,

Po trzech latach przerwy do zespołu z Gdańska wróciła Agata Ostrowska.

25-letnia skrzydłowa w sezonie 2017/18 występowała w zespole MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski, notując średnio 10 pkt, 4,6 zbiórki oraz 3,4 asysty w każdym meczu. Agata ma również za sobą debiut na ekstraklasowych parkietach. W sezonie 2016/17 w barwach TS Ostrovii Ostrów Wlkp. Rozegrała 6 spotkań, notując średnio 3pkt w każdym meczu.

Trzy lata, to sporo czasu, jednak wywalczone wówczas Mistrzostwo Polski do lat 22 pamiętam jak dziś. ” Bo jak nie my to kto ?” to tekst utworu muzycznego, który towarzyszył nam w drodze do zdobycia tego tytułu. Byłyśmy zgrane na parkiecie, jak i poza nim, głównie dzięki panującej dobrej atmosferze w klubie. Towarzyszyła ona drużynie Politechniki także w minionym sezonie co można było zauważyć gołym okiem. Dlatego cieszę się, że będę mogła ponownie po kilku latach stać się częścią gdańskiego zespołu, który kieruje się takimi wartościami. Klub umożliwia połączenie studiów i gry zawodowej co stanowi najlepszą opcję rozwoju dla sportowca. Daje szansę wielu młodym Polkom spróbowania swoich sił w najwyższej klasie rozgrywkowej. Wierzę, że dzięki walce o każdy centymetr boiska jesteśmy w stanie nie jeden mecz wygrać. Mam nadzieję, że swoją postawą pomogę drużynie w osiągnięciu tych zwycięstw. Dlatego, nadszedł czas powrotu do domu – mówi Agata Ostrowska.