2LM: Politechnika Gdańska wzmacnia się na play-offy!

Walka zespołu Politechniki Gdańskiej w 2 Lidze Męskiej nabiera rumieńców. Przed nami druga runda play-off a do składu PG dołączył kolejny zawodnik! Ma on być wsparciem naszej drużyny nie tylko w rozgrywkach ligowych, ale także na Akademickich Mistrzostwach Polski.

Marcin Gortat – bo o nim mowa po zakończeniu sezonu 2018/19 w najlepszej lidze na świecie – NBA w barwach zespołu Los Angeles Clippers postanowił wrócić do Polski i dołączyć do polskiej drużyny. Jego wybór padł na Politechnikę Gdańską i nie jest to wybór przypadkowy. – Przez całą swoją karierę z tyłu głowy miałem myśl, żeby rozpocząć naukę na uczelni technicznej, na której mógłbym rozwijać swoją pasję związaną z chemią. Wydział Chemiczny na Politechnice Gdańskiej cieszy się znakomitą renomą i jestem bardzo szczęśliwy, że mogę być jego częścią- mówi Marcin.

– Dodatkowo wielkim atutem jest fakt, że właśnie na Politechnice Gdańskiej będę mógł łączyć naukę z grą w koszykówkę. Bardzo cieszę się również, że już wkrótce będę mógł zadebiutować na Akademickich Mistrzostwach Polski – dodaje. Marcin Gortat dołącza do zespołu Politechniki Gdańskiej, która obecnie walczy w fazie play off, a celem zespołu jest wywalczenie awansu do 1 Ligi Męskiej. – Co prawda dopiero niedawno dołączyłem do drużyny, ale już po kilku treningach wiem, że bez problemu odnajdę się w taktyce trenerów i będę mógł wykorzystać swoje doświadczenie i pomóc drużynie awansować do 1 Ligi. Moje serce oczywiście jest w Mieście Łodzi, jednak warsztat trenerski Kazimierza Rozwadowskiego i Rafała Knapa oraz charyzma Prezesa Pawła Krawczyka przekonały mnie, że ten projekt jest najbardziej rozwojowy w Polsce – mówi Marcin.

Witamy na pokładzie!