2LM: Zespół Devil Energy Politechniki Gdańskiej ze wzmocnieniem

W meczu 9. kolejki 2 Ligi Mężczyzn z zespołem Arki AMW II Gdynia w barwach Devil Energy Politechniki Gdańskiej zadebiutował Piotr Śmigielski.

30-letni rzucający przez ostatnie pięć sezonów występował na ekstraklasowych parkietach. Wraz z zakończeniem sezonu 2018/19 przestał być zawodnikiem sopockiego Trefla.

Poszukując klubu na najwyższym szczeblu rozgrywkowym, Piotr trenował z naszą dużyną a w ubiegłym tygodniu podjął decyzję o pozostaniu z nami do końca tego sezonu.

W swoim debiucie w zespole PG w ciągu niespełna 27 minut na parkiecie zanotował 12 punktów i 6 zbiórek.

– Bardzo się cieszę, że Piotrek Śmigielski dołączył do nas już oficjalnie. Trenuje z nami przecież praktycznie od początku okresu przygotowawczego, w związku z czym jego obecność nie jest dla nas czymś nowym. Znamy się już dobrze, zna naszą taktykę. Możliwość skorzystania z umiejętności gracza, o ogromnym doświadczeniu ekstraklasowym, a przede wszystkim o dużej miłości do koszykówki, co udowodnił dołączając do nas,  jest niewątpliwie ogromnym wzmocnieniem naszej drużyny i zwiększeniem ilości opcji zarówno w obronie jak i ataku.