U16K: Kadetki Szkoły Gortata Politechniki Gdańskiej zwyciężają w turnieju!

W dniach 21-23.02 na obiektach GKW Drakkar w Gdańsku odbył się Międzynarodowy Turniej Koszykówki Kadetek “O PUCHAR STOWARZYSZENIA KULTURY FIZYCZNEJ UNIWERSYTETU GDAŃSKIEGO”, w którym wzięła udział nasza drużyna kadetek – Szkoła Gortata Politechnika Gdańska.
Wyniki:
Szkoła Gortata Politechnika Gdańska – KK Młode Lwice Gdańsk 108:39
Szkoła Gortata Politechnika Gdańska- FR Mathews Cork 31:28
Szkoła Gortata Politechnika Gdańska – KSKK Koszalin 48:28
Szkoła Gortata Politechnika Gdańska – AZS UMCS Lublin 55:42
Szkoła Gortata Politechnika Gdańska – KSW Spartakus Jelenia Góra 35:25
Tabela końcowa:
1 Szkoła Gortata Politechnika Gdańska
2 MŁODE LWICE GDAŃSK
3 AZS UMCS LUBLIN
4 FR MATHEWS CORK
5 SPARTAKUS JELENIA GORA
6 KSKK KOSZALIN
Dobra gra zaowocowała przyznaniem nagród indywidualnych:
MVP turnieju została wybrana Pola Nilsson, zaś do “5” All star wybrano Martynę Przybylską.

– Za nami kolejny etap przygotowań do fazy centralnej kadetek. Turniej ten można śmiało nazwać „poligonem doświadczalnym” dla nas, jak i zawodniczek. W każdym meczu graliśmy w innym zestawieniu, mogliśmy sprawdzić jak dziewczyny odnajdują się w różnych ustawieniach, na nowych pozycjach na boisku jak i w nowych rolach w zespole. Mamy materiał do analizy – powiedział po turnieju drugi trener Roman Pawłowski.

 

W sezonie 2019/20 wszystkie drużyny młodzieżowe Politechniki Gdańskiej wspierane są przez Grupę Energa oraz Miasto Gdańsk.

***

Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Zasila energią elektryczną 3 mln klientów, zarówno gospodarstw domowych, jak i przedsiębiorców.Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości ponad 184 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.