BRĄZOWY MEDAL U15K OBRONIONY !

W dniach 10-14 maja, w Gdyni, odbył się turniej finałowy Młodzieżowych Mistrzostw Polski Kobiet do lat 15.
Zespół Szkoły Gortata Politechniki Gdańsk w grupie zmierzył się kolejno z:
  • Liderem Biofarm Swarzędz 75-64 (Danielewicz 19 (1×3, 17 zb., 5 bl.), Giza 15, Majchrzak 14 (2×3), Kujawczyk 10, Pawlak 9, Zielińska 8)

MVP meczu – Sonia Giza

  • Zagłębiem Sosnowiec 72-75 (Majchrzak 18(2×3), Zielińska 14, Giza 14(1×3), Pawlak 12, Kujawczyk 6, Puzdrowska 3(1×3), Kiedyk 3(1×3), Psonak 2)
  • UKS Victorią Plewiska 62-46 (Pawlak 13, Kiedyk 11 (1×3), Giza 8, Puzdrowska 7, Majchrzak 7, Zielińska 6, Zirra 3 (1×3), Szymczak 3 (1×3), Zaborowska 2, Kujawczyk 2)

MVP meczu – Maja Kiedyk

W meczu półfinałowym rywalem gdańszczanek był zespół GTK Gdynia. Po zaciętym spotkaniu podopieczne Romana Pawłowskiego uległy gdyniankom 59-68. Punkty zdobywały: Danielewicz 14 (1×3), Zielińska 11 (1×3), Giza 10, Majchrzak 9 (1×3), Zaborowska 9, Pawlak 5, Zirra 1.

W meczu o brązowy medal zawodniczki Szkoły Gortata Politechniki Gdańsk podjęły 1KS Ślęzę BFD Wrocław. Nasze zawodniczki pokonały wrocławianki i obroniły wywalczony przed rokiem brązowy medal Mistrzostw Polski U15K !

MVP meczu została Hela Danielewicz, która zakończyła mecz z double-double zapisując na swoim koncie 26 punktów, 15 zbiórek, 6 asyst, 5 przechwytów, 4 bloki i EVAL 36 ! Punkty zdobywały także: iza 12, Zielińska 8, Puzdrowska 7, Zaborowska 7, Majchrzak 5 (1×3), Zirra 4, Kujawczyk 2, Kiedyk 2, Pawlak, Psonak, Szymczak, Mielczarek.

Podopieczne Romana Pawłowskiego, Lubow Szwecowej-Knap i Magdaleny Sibigi zakończyły turniej na 3. miejscu.
Do piątki ALL STARS wybrano Helenę Danielewicz
Nagroda MVP drużyny powędrowała do Julii Zielińskiej
“Na początku chciałbym jeszcze raz pogratulować i podziękować dziewczynom za ten wspólny rok. Brązowe medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski na początku drogi w Sportowej Politechnice to bardzo duży sukces. Obroniliśmy pozycje sprzed roku. Zespoły, które były przed nami to team’y budowane od kilku lat sukcesywnie wzmacniane. My poza trzema zawodniczkami, to dziewczyny które dopiero do Nas dołączyły we wrześniu i musiały w bardzo krótkim czasie przestawić się na nasza „filozofię” grania. Czapki z głów za mega robotę wykonaną na treningach i pamiętajcie marzenia się spełniają, należy tylko po nie sięgać!
Kolejne podziękowania kieruję do naszego sztabu trenerskiego: Luba, Magda, Adam, Michał, Tomek i Michał – fizjoterapeuta. Współpraca z Wami to sama przyjemność.
Nie mogę zapomnieć o wielkim wkładzie w ten sukces p. Agnieszki Danielewicz, która zadbała o nasz jadłospis. Dziękujemy było PYSZNIE! Dziękujemy!
Kolejne podziękowania dla naszego Prezesa Pawła za stworzenie super warunków dla rozwoju sportowego dziewczyn i spełnianie prawie wszystkich naszych trenerskich pomysłów 😉
Na koniec chciałbym podziękować rodzicom dziewczyn za zaufanie, wsparcie i super doping. Naprawdę fajna „ekipa” nam się stworzyła.” – tak turniej podsumował trener Roman Pawłowski.
 “Ten turniej był dla nas dosyć ciężki , z racji tego, że dla niektórych były to pierwsze Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, dlatego momentami w naszej grze zabrakło doświadczenia. Pomimo tego jestem dumna z naszej drużyny, że zaszła tak daleko i można śmiało powiedzieć, że każda dołożyła „cegiełkę” do wygranej. Jestem dumna z naszej drużyny i nie mogę się doczekać następnego sezonu!” – Helena Danielewicz, kapitan zespołu
Gratulacje!