EBLK: Czas na derby

W niedzielę, 9 grudnia, po raz pierwszy w historii rozegrane zostaną trójmiejskie derby w Energa Basket Lidze Kobiet! Przed własną publicznością drużyna Sunreef Yachts Politechniki Gdańskiej podejmie Arkę Gdynia.

Z pewnością, nie będzie to łatwe spotkanie, gdyż gdyńska ekipa w tym sezonie ma medalowe aspiracje. I póki co, wszystko idzie po myśli  koszykarek i sztabu trenerskiego Arki. Nasz rywal w tym roku spisuje się znakomicie i z bilansem 7 zwycięstw oraz 2 porażek zajmuje 2 miejsce w tabeli. Najskuteczniejszą zawodniczką w składzie Gundarsa Vetra jest Emma Cannon, która notuje średnio 22, 4 punkty i 10 zbiórek w każdym meczu. Ponadto, w gdyńskim zespole najczęściej punktują  Rebecca Allen (śr. 13 pkt), Sonja Greinacher (8,6pkt) oraz Anna Jurcenkova (8,4pkt).

Nasza drużyna nie zamierza jednak składać broni jeszcze przed meczem. Po długiej przerwie w rozgrywkach oraz niezbyt dobrym spotkaniu w Lublinie czas na dużo lepszą grę i przełamanie. Już na początku sezonu podopieczne Rafała Knapa pokazały, że nie boją się silniejszych drużyn i szczególnie przed własną publicznością są w stanie zaskoczyć rywalki. Mamy nadzieję, że tym razem zawodniczkom Sunreef Yachts Politechniki Gdańskiej uda się zagrać na 110 procent i sprawić niespodziankę.

Po raz pierwszy przed gdańską publicznością zaprezentuje się Tiffany Clarke. Nowa, gdańska skrzydłowa co prawda zadebiutowała w Lublinie, jednak dopiero teraz ma za sobą tydzień treningów i będzie w stanie pokazać na co ją stać. Jeżeli do zdobywania punktów włączą się liderki – Maegan Conwright, Annika Holopeinen oraz Martyna Pyka, Martyna Koc i Sylwia Bujniak to przebieg meczu z pewnością nie będzie jednostronny!

Początek meczu zaplanowano na godz. 18:00. Wstęp na mecz jest bezpłatny.