EBLK: Koszykarki DGT AZS Politechniki Gdańskiej z drugim zwycięstwem na koncie!

W meczu 6. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet zespół DGT AZS Politechniki Gdańskiej podjął na własnym boisku Ślęzę Wrocław. Po dwóch porażkach z rzędu nasza drużyna przerwała złą passę i zwyciężyła 80:73

W pierwszej kwarcie sobotnie spotkanie było wyrównane. Oba zespoły starały się wypracować bezpieczne prowadzenie jednak wynik wahał się w okolicach remisu. Mimo, że w pierwszych minutach skuteczniejsze były przyjezdne, to na koniec pierwszej kwarty podopiecznym Wojciecha Szawarskiego i Piotra Renkiela udało się wyjść na prowadzenie 18:17.

W drugiej kwarcie, dzięki zdecydowanie lepszej obronie i przewadze „na desce” gdańszczanki w każdej kolejnej akcji budowały swoją przewagę. Po 2,5 minutach drugiej odsłony meczu na tablicach było 30:19 a duża w tym zasługa Martyny Koc i Ruth Hamblin, które miały w tym momencie na swoim koncie kolejno 8 i 7 punktów. Po czasie wziętym przez trenera Rusina zespół Ślęzy zaczął grać skuteczniej, jednak zza linii 6,75m trafiały Koc i Ossowska i przewaga gospodyń utrzymywała się na poziomie 11 „oczek”. Nie były to jednak ostatnie „trójki” w tym meczu. Nasze zawodniczki w pierwszej połowie aż 8-krotnie trafiły za trzy, dzięki czemu na przerwę schodziły z 16-punktową przewagą 48:32.

Po zmianie stron wrocławianki rzuciły się do odrabiania strat. Punktowały Alesia Sutton oraz Stephanie Jones i przewaga zespołu PG zmalała już nawet do 8 punktów. W tej części meczu, w zespole gospodyń zawodziła najskuteczniejsza broń z pierwszej połowy, czyli rzuty z dystansu. Na szczęście mimo początkowej zadyszki wciąż skuteczne były Koc i Hamblin, punktowały również Jazmine David i Sylwia Bujniak i po 30 minutach na tablicy było 64:51.

W czwartej kwarcie Ślęza Wrocław wciąż nie zamierzała składać broni i do ostatniej akcji starała się odrobić stratę. Jednak mimo znakomitej dyspozycji Sutton, która zanotowała dziś 25 punktów, zespół DGT AZS Politechniki Gdańskiej, mimo drobnych problemów z koncentacją, zdołał utrzymać prowadzenie do końca i w całym spotkaniu zwyciężył 80:73.

W dzisiejszym meczu aż pięć naszych zawodniczek zanotowało dwucyfrową zdobycz punktową, a najskuteczniejsza była Ruth Hamblin, która zdobyła 19 „oczek”.

Przed naszym zespołem teraz trzy tygodnie przerwy w grze z powodu zgrupowania Reprezentacji Polski oraz meczów kwalifikacyjnych do Mistrzostw Europy. Najbliższe spotkanie odbędzie się 21 listopada. W Gdańsku zespół DGT AZS Politechniki Gdańskiej podejmie CCC Polkowice.

W dzisiejszym spotkaniu w zespole PG punktowały: Hamblin 19, Koc 13 (2×3), Ossowska 12 (4×3), Davis 12, Bujniak 11 (2×3), Rymarenko 9, Gwizdała 2, Pyka 2