EBLK: Marta Stawicka dołącza do zespołu Politechniki Gdańskiej

Zawodniczką, która w sezonie 2020/21 także reprezentować będzie barwy ekstraklasowej drużyny Politechniki Gdańskiej będzie Marta Stawicka.

19-letnia koszykarka może występować na pozycji rzucającej lub niskiej skrzydłowej.

Marta Stawicka jest wychowanką KKS Olsztyn a barwy naszego klubu reprezentuje od sezonu 2017/18. Występowała ona w rozgrywkach U18, U22, a także 1 ligi kobiet. W tych ostatnich, w ubiegłym sezonie w 17 rozegranych meczach notowała śr. 8,5 pkt, zaś w meczach fazy centralnej U22 w 10 spotkaniach notowała śr. 7,9pkt.

Marta jest absolwentką Szkoły Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata w Gdańsku i mimo młodego wieku debiut na  ekstraklasowych parkietach ma już za sobą. W sezonie 208/19 otrzymała szansę gry w trzech spotkania a w ostatnich rozgrywkach pojawiła się na parkiecie czterokrotnie.

– Bardzo się cieszę, że po zakończeniu Szkoły Marcina Gortata w Gdańsku, Marta zdecydowała się na studia na Politechnice Gdańskiej. Wierzę, że treningi z zespołem ekstraklasy, pod okiem Wojciecha Szawarskiego i Piotra Renkiela pozwolą Marcie na dalszy rozwój i szansę, którą wykorzysta – mówi Paweł Krawczyk , Prezes Sportowej Politechniki.

– Bardzo się cieszę, że w nadchodzącym sezonie będę miała możliwość gry w ekstraklasie. Moim celem na ten sezon jest zdobywanie jak największego doświadczenia od starszych koleżanek i powoli przenoszenie tego na ekstraklasowy parkiet, co mam nadzieję zaowocuje w przyszłości. Atmosfera w drużynie panuje świetna, więc to umila tylko ciężką prace na treningach i na pewno będzie widoczne za miesiąc na boisku! – mówi Marta Stawicka