EBLK: Sunreef Yachts Politechnika Gdańska gromi PGE MKK Siedlce

W ramach 24. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet zespół Sunreef Yachts Politechnika Gdańska zmierzył się przed własną publicznością z PGE MKK Siedlce. Spotkanie to przez całe 40 minut przebiegało pod dyktando gospodyń, które pewnie zwyciężyły 95:59!

Podopieczne Teohara Mollova do Gdańska przyjechały bardzo osłabione, jedynie w 7-osobowym składzie. Braki kadrowe widoczne widoczne były już w pierwszej kwarcie. Brak możliwości rotacji składem sprawił, że zawodniczki MKK jedynie na początku meczu dorównywały tempa gospodyniom, jednak w kolejnych akcjach słabły i nie były w stanie nawiązać wyrównanej walki z gospodyniami, które zagrały dziś bardzo dobre spotkanie.

Gdańszczanki dominowały niemal w każdym elemencie gry, obnażając niemoc rywalek. Od pierwszych minut skuteczny był amerykański duet Maegan Conwright- Tiffany Clark, który w zdobywaniu punktów otrzymywał niemałą pomoc od Martyny Pyki oraz Martyny Koc. Prowadzone przez Rafała Knapa zawodniczki w tym meczu bardzo dobrze dzieliły się piłką (29 asyst) i lepiej walczyły na desce (36/30 zb).

Po stronie przyjezdnych honoru drużyny broniły Samra Omerbaśić oraz Oksana Mołłowa, które zdobyły kolejno 23 i 16 punktów.

Dzięki tak wysokiej wygranej zespół PG uzyskał lepszy bezpośredni bilans z ekipą z Siedlec i przeskoczył o jedno miejsce w tabeli i obecnie zajmuje 10 pozycję w Energa Basket Liga Kobiet.

Sunreef Yachts Politechnika Gdańska: Conwright 19 (7as), Clarke 17, Koc 15, Pyka 15, Naczk 10, Śmietańska 9, Bujniak 5 (7as), Duszkiewicz 3, Szymańska 2, Haryńska 9 as

PGE MKK Siedlce: Omerbasic 23, Mołłowa 16, ikstena 11, Urbaniak 5, Bacik 4