Pierwszoligowe derby Gdańska dla Politechniki!

W bardzo dobrym stylu, przy dużej grupie gorąco dopingujących kibiców mimo gry “na wyjeździe” Politechnika Gdańska pokonała AZS Uniwersytet Gdański 64:56!

Koszykarki PG od pierwszych minut tego spotkania pokazały, że na fotelu lidera po pierwszej rundzie nie znalazły się przez przypadek. Mocna obrona sprawiła i szybkie, skuteczne kontry sprawiły, że przewaga gospodyń systematycznie rosła, a po 20 minutach wynosiła już 14 punktów (23:37). Po zmianie stron, przy drobnym rozkojarzeniu podopiecznych Lubow Szwecowej Knap, gospodynie starały się odrobić stratę, jednak mimo skuteczniejszej gry w ataku to zadanie nie udało się.

Najskuteczniejszą zawodniczką w tym spotkaniu była Martyna Pyka, która zdobyła 15 punktów. Z dwucyfrową zdobyczą punktową tą rywalizację zakończyły także Marianna Duszkiewicz (14) i Agnieszka Przybytek (12). W derbowym meczu, po przerwie do gry wróciła Magdalena Koperwas. I wróciła kończąc mecz z double-double na koncie! Magda w tym meczu zdobyła 11 punktów i miała 10 zbiórek!

Na ławce znalazła się również Karolina Wilk, jednak na swój debiut w tym sezonie nasza środkowa musi poczekać do kolejnego meczu.

W zespole PG punktowały: Pyka 15, Duszkiewicz 14, Pryzbytek 12, Koperwas 11 (10zb), Szymańska 8, Jabłońska 2, Kukier 2