Sunreef Yachts Politechnika Gdańska wzmacnia się pod koszem!

Nową zawodniczką gdańskiej drużyny została Tiffany Clarke. 27-letnia koszykarka występuje na pozycji silnej skrzydłowej/środkowej i ma być znaczącym wzmocnieniem zespołu Sunreef Yachts Politechniki Gdańskiej pod koszem. Szansę na zaprezentowanie się polskim kibicom będzie miała już dziś w meczu wyjazdowym z Pszczółką Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin .

Amerykańska zawodniczka jest absolwentką uczelni Vanderbilt, na której w swoim ostatnim sezonie notowała 16,6 pkt, 8,5 zbiórki w każdym meczu.

W Europie, Tiffany reprezentowała barwy dwóch francuskich zespołów – Calais oraz Chartes Avenir. W tym ostatnim grała dwa lata notując w sezonie 2016/17 średnio 15,3 pkt i 9,4 zbiórki oraz w ubiegłych rozgrywkach 13,6 pkt i 6,3 zbiórki.

– Moją najsilniejszą stroną jest fizyczność oraz walka na tablicach. Mam nadzieję, że swoją postawą na boisku pomogę drużynie i wspólnie będziemy osiągać postawione nam cele – mówi Tiffany Clarke. – Mimo, że nie grałam od początku tego sezonu, to byłam w ciągłym treningu i jestem gotowa i przygotowana do walki na boisku. Z każdym kolejnym treningiem staram się poznać taktykę i myśl trenera Knapa i mam nadzieję, że uda mi się im sprostać – dodaje nowa gdańska zawodniczka.