Sunreef Yachts Politechnika Gdańska z nową rozgrywającą

 Tuż po Nowym Roku do zespołu Sunreef Yachts Politechniki Gdańskiej dołączyła Monika Naczk.

Mierząca 170 cm wzrostu rozgrywająca obecne rozgrywki rozpoczęła w zespole Mistrza Polski z sezonu 2016/17– Ślęzie Wrocław. W zespole z Dolnego Śląska Naczk rozegrała zaledwie 7 meczów.  W sezonie 2017/18 w barwach TS Ostrovii Ostrów Wielkopolski w 23 meczach nowa gdańska zawodniczka notowała średnio 6,5 pkt oraz 3,6 asysty w każdym meczu.

– W Ślęzie nie dostawałam odpowiedniej ilości minut grania i nie ukrywam, że był to główny powód, dla którego zmieniłam klub. Gdy pojawiła się opcja gry w zespole z Politechniki ucieszyłam się. Zespół walczy jak równy z równym praktycznie z każdym przeciwnikiem. W składzie jest to grupa młodych, ambitnych i walecznych dziewczyn, która fajnie się prezentuje na boisku. Dodatkowym atutem gry w Gdańsku jest to, że mój dom rodzinny jest bardzo blisko – mówi Monika Naczk.

Nie będzie to debiut Moniki w zespole z Gdańska. W sezonie 2014/15 występowała ona w rozgrywkach 1 Ligi Kobiet

Na pewno jest milo wrócić do ludzi których znam. Z zespołem z Politechniki zdobyłyśmy złoto w Mistrzostwach Polski U22, więc mam wiele pozytywnych wspomnień związanych z tym klubem –dodaje.

Monika ma na swoim koncie występy zarówno w młodzieżowych, jak i seniorskich kadrach narodowych.

Cały Sztab Szkoleniowy jest bardzo zadowolony z możliwości rozpoczęcia współpracy z Moniką. Wiążemy duże nadzieję, że pomoże nam osiągnąć cel jaki sobie założyliśmy przed sezonem. Najprawdopodobniej już w najbliższym meczu z Wisłą CanPack Kraków, Monika zadebiutuje w naszym zespole.  „Mała” gra na pozycji rozgrywającej. Jej największymi zaletami to obrona, wyszkolenie techniczne,  a przede wszystkim bardzo wysokie IQ koszykarskie. Monika jest już doświadczoną zawodniczką ograną na boiskach ekstraklasowych, Reprezentantką Polski, medalistką rozgrywek młodzieżowych. Taki gracz na pewno podniesie poziom i rywalizację w zespole z czego się bardzo cieszymy – mówi drugi trener gdańskiego zespołu Adam Muller.