U16K: Wysokie zwycięstwo w meczu derbowym

W czwartek, 31 października br. Kadetki Szkoły Gortata Politechniki Gdańskiej rozegrały zaległy mecz drugiej kolejki z GTK Arką Gdynia.Derby Trójmiasta zakończyły się zwycięstwem naszych dziewcząt 77:47.

Jestem bardzo zadowolony z przebiegu gry i postawy indywidualnej swoich zawodniczek. Przez trzy kwarty graliśmy bardzo dobrze w obronie tracąc tylko 29 pkt. Zespół realizował założenia taktyczne zdobywając dużo punktów z transmisji ofensywnej. Zwycięstwo bardzo nas cieszy i daje nam duży zastrzyk energii do dalszej pracy nad umiejętnościami indywidualnymi jak i budowaniu zespołu– powiedział po meczu trener Adam Muller.

W zespole PG punktowały: Ullmann 29. Wilbik 16 , Wróbel 11, Lebek 6, Kassin 6, Sibiga 4, Pułkotycka M. 3, Grządziela 2

zaległy mecz drugi kolejki

 


W sezonie 2019/20 wszystkie drużyny młodzieżowe Politechniki Gdańskiej wspierane są przez Grupę Energa oraz Miasto Gdańsk

***

Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Zasila energią elektryczną 3 mln klientów, zarówno gospodarstw domowych, jak i przedsiębiorców.Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości ponad 184 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.