U18M: Cenne zwycięstwo juniorów Energa MG13 Politechniki Gdańskiej w Słupsku

W sobotę, 22 lutego br, w ramach 15. kolejki sezonu zasadniczego Juniorzy Energa MG13 Politechniki Gdańskiej zmierzyli się na wyjeździe z ENERGA MJMS Słupsk.

Na gorącym słupskim terenie nigdy nie gra się łatwo. Gospodarze pomimo problemów kadrowych zagrali bardzo dobry mecz i od pierwszych akcji toczyła się wyrównana walka. Dopiero w trzeciej kwarcie podopiecznym Artura Gussmanna  udało nam się wyjść na bezpieczną przewagę punktową, którą utrzymali do końca.

W zespole PG punkty zdobyli: Pilski 21, Bessman 12, Radoń 9, Sulej 7, Jamiołkowski 6, Ludwicki 6, Zalewski 6, Gawrisz 3, Batko 2, Przyludzki 2, Woźnicki 2, Ostrowski.
fot. www.facebook.com/pg/truephotoagnieszkazukowska

W sezonie 2019/20 wszystkie drużyny młodzieżowe Politechniki Gdańskiej wspierane są przez Grupę Energa oraz Miasto Gdańsk.

***

Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Zasila energią elektryczną 3 mln klientów, zarówno gospodarstw domowych, jak i przedsiębiorców.Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości ponad 184 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.