U18M: Pewne zwycięstwo juniorów Energa MG13 Politechniki Gdańskiej z Sharks Port Gdynia

W dniu 1 marca br. Juniorzy Energa MG13 Politechniki Gdańskiej przed własną publicznością zmierzyli się z gdyńskimi Sharksami. Nasi koszykarze nie mieli w tym spotkaniu żadnych problemów i pewnie zwyciężyli 114:47.

– Bardzo podobała mi się postawa zawodników w dzisiejszym meczu. Agresywna obrona przełożyła się na dużo łatwych punktów. Pomimo dużej przewagi od pierwszych minut gracze pozostali skoncentrowani przez całe spotkanie – powiedział po meczu trener Artur Gussmann.

W zespole PG punktowali: Przyludzki 17, Dziekański 15, Jamiołkowski 15, Bessman 13, Pilski 12, Sulej 8, Woźnicki 7, Ludwicki 6, Perzanowski 6, Zalewski 6, Batko 5, Gawrisz 4.

W sezonie 2019/20 wszystkie drużyny młodzieżowe Politechniki Gdańskiej wspierane są przez Grupę Energa oraz Miasto Gdańsk.

***

Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Zasila energią elektryczną 3 mln klientów, zarówno gospodarstw domowych, jak i przedsiębiorców.Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości ponad 184 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.