U19K: Juniorki Starsze Szkoły Gortata Politechniki Gdańskiej pokonują GTK Gdynię na inaugurację sezonu 2020/21

We wtorek 20 października, w meczu 1 kolejki ligi juniorek starszych zmierzył się na wyjeździe z GTK Gdynia.

Na inaugurację zmierzyliśmy się z IV drużyną niedawno zakończonych Mistrzostw Polski U18. Można powiedzieć, że był to taki mały rewanż za mecz o III miejsce podczas Finału MP U18. Oba zespoły nie zagrały w swoich najmocniejszych składach.

– Od pierwszych minut mogliśmy zauważyć, że gospodynie oddały inicjatywę swojej liderce – Magdzie Szymkiewicz. Oczywiście mogliśmy to przewidzieć i choć staraliśmy się bronić ją indywidualnie na różne sposoby – przegrywaliśmy z jej umiejętnościami i boiskowym IQ. Dopiero realizacja pomysłu z podwajaniem  zaczęła przynosić efekty – mówił po meczu trener Michał Kowalski.  Niestety w pierwszej kwarcie nie potrafiliśmy wykorzystać przewagi fizycznej na desce bronionej. Zastawienie w naszej defensywie zupełnie nie istniało. W przerwie dziewczęta dostały “inspirujące słowa”, które miały poprawić ten element, jednak w II połowie, mimo że poprawiliśmy deskę to nie realizowaliśmy odpowiednio pomysłów w obronie na zatrzymanie Szymkiewicz. W ostatnich 3 minutach wyszliśmy na 2 wysokie (Emi i Mel) i to nam dało przewagę w tak wyrównanym meczu. Cieszę się ze zwycięstwa, choć to nie był mecz na poziomie finału czy meczu o III miejsce w U18. Cieszę się tym bardziej, że taki mecz w którym “nie idzie” dopchnęliśmy na swoją korzyść – dodaje.

W zespole PG punktowały: Gebert 14, Wilbik 14, Jabłońska 13, Przepiórka 11, Korandji 10, Węglarz W. 9, Węglarz O. 7, Trębowicz 6

fot. GTK GDYNIA