U19M: Seria zwycięstw juniorów starszych

W ciągu ostatnich 4 dni Juniorzy Starsi Szkoły Gortata Politechniki Gdańskiej rozegrali dwa mecze.

Pierwszy z nich odbył się w środę 20 stycznia w Gdańsku. Rywalem naszej drużyny była Decka Pelplin. Na to spotkanie nasi zawodnicy wyszli skoncentrowani i od pierwszych minut kontrolowali przebieg spotkania. Pomimo wysokiego prowadzenia intensywność gry nie spadła do samego końca i zakończyła się wysokim zwycięstwem 112:36.

W zespole PG punktowali: Przyludzki 22, Czerniewicz 21, Pilski 14, Szczepkowski 11, Sulej 11, Batko 9, Cebula 7, Radoń 7, Dziekański 6, Zalewski 2, Woźnicki 2

Kolejne spotkanie zespół Szkoły Gortata Politechniki Gdańskiej rozegrał na wyjeździe w Słupsku. Podopieczni Artura Gussmanna zmierzyli się z miejscową drużyną Energi MJMS. Gospodarze pomimo osłabienia postawili trudne warunki i pomimo to, że nasi koszykarze prowadzili niemal  od początku spotkania, zespół gospodarzy nie zamierzał składać broni i był cały czas w meczu.

Dziesięcio punktowa przewaga z pierwszej kwarty oraz systematyczne powiększanie prowadzenia w kolejnych odsłonach meczu sprawiły, że po 40 minutach na tablicy wyników było 96:73.

 

w zespole PG punktowali: Pilski 23, Przyludzki 21, Cebula 15, Dziekański 12, Radoń 7, Zalewski 4, Szczepkowski 4, Sulej 4, Woźnicki 2, Lemmle 2, Batko 2