Ważne zwycięstwo w 1 Lidze!

Pierwszoligowe koszykarki Politechniki Gdańskiej pokonały przed własną publicznością zespół KKS Olsztyn 76:67!

Pierwsze spotkanie rundy rewanżowej dostarczyło zebranym kibicom mnóstwo emocji. Na samym początku obecnego sezonu gdańszczanki przegrały w Olsztynie 70:77, więc ważne było również to, aby odrobić tą stratę. Do samego końca nie było wiadomo czy to zadanie się uda, gdyż przebieg meczu pokazał, że losy zwycięstwa rozstrzygną się w ostatnich minutach.

Prowadzenie w tym spotkaniu zmieniało się wielokrotnie, a każdą przewagę można było stracić. Obie ekipy grały bardzo nierówno i seriami zdobywały i traciły punkty. Na zmianę także oba zespoły wygrywały w poszczególnych kwartach. Pierwsza i trzecia należała do przejezdnych, zaś w drugiej i czwartej lepsze okazywały się nasze zawodniczki. Te dwie odsłony meczu były wygrane przez zespół PG na tyle wysoko, że pozwoliło to naszej drużynie odnieść 9-punktowe zwycięstwo. Zadecydowała o tym głównie ostatnia część meczu, w której to gdańszczanki poprawiły się w obronie, uniemożliwiając swoim rywalkom zdobywanie punktów.

Gdańską drużynę do zwycięstwa poprowadziła Martyna Pyka, która zdobyła 24 pkt.

W zespole PG punktowały: Pyka 24, Faleńczyk 14, Duszkiewicz 10, Przybytek 9, Radoń 7, Brzozowska 6, Wróbel 4, Wierzbicka 2 (8as)