Zespoły młodzieżowe zwycięstwami kończą 2019 rok

Wysoką wygraną zakończyła się wyprawa Devil MG13 Politechniki Gdańska do Gdyni, gdzie dość jednostronny pojedynek zakończył się okazałą wygraną 90:55. Liderami drużyny byli Tomasz Lebiedź – 16 punktów oraz Jan Gulczyński  – 13 punktów.

– Bardzo się cieszę, że ostatnie spotkanie w tym roku zakończyło się wygraną. Spotkanie ustawiła pierwsza kwarta – wygrana 27:7, która pozwoliła kontrolować dalszy przebieg spotkania. Pomimo momentów, w których traciliśmy koncentrację mogę być zadowolony z tego spotkania. Zajęliśmy 3. Miejsce w końcowej tabeli i mamy teraz półtorej miesiąca, żeby dobrze przygotować się do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski. Mam nadzieję, że będzie to dobrze przepracowany okres – mówi Bartłomiej Perzanowski (trener Devil MG13 Politechnika Gdańska).


Kadeci Szkoły Gortata Politechniki Gdańskiej w derbach Trójmiasta pewnie pokonali Gdyńską Akademię Koszykówki I 78:54. W ostatnim tegorocznym spotkaniu nasi kadeci wysoko wygrali z UKS Trójeczką Olsztyn 93:74, prowadząc  już po 20 minutach gry 53:31. Najwięcej punktów rzucił Igor Perzanowski – 21, a 17 „oczek”  dodał Maksymilian Tański .

– Od początku spotkania z drużyną z Gdyni  widać było ogromną determinację i zaangażowanie całego zespołu. Mądra i konsekwentna gra w ataku dawała punkty, a pressing na całym parkiecie przez większą część spotkania wybił przeciwnika z rytmu. Na pochwałę zasługuje cały zespół oraz każdy indywidualnie, kto pojawił się na parkiecie.  W kolejnym meczu kadeci pojechali do Olsztyna i przywieźli kolejne dwa punkty. Mimo kłopotów z obroną przeciwnika zwycięstwo było dość wysokie – 93:74. Teraz czas na krótki odpoczynek, a w styczniu wracamy do ciężkiej pracy i kontynuujemy rundę rewanżową – podsumowania ostatnie dwa spotkania Marta Cieślicka (trener Szkoły Gortata Politechniki Gdańskiej).


W ostatnim tegorocznym spotkaniu Energa MG13 Politechnika Gdańska nie miała problemów z wygraną nad zespołem KKS Olsztyn 71:49. Duża w tym zasługa Wiktorii Przepiórki i Anny Przyszlak, które zdobyły kolejno 17 i 16 punktów.

– Od pierwszych minut spotkania z drużyną z Olsztyna widać było świąteczne odprężenie, które towarzyszyło obu stronom. Szarpana gra oraz dość proste błędy trwała przez pełne 40 minut, jednak wygrana przyszła zgodnie z założeniem. Plusem była także duża rotacja, dzięki czemu wszystkie dostępne zawodniczki mogły pokazać się na parkiecie. Kolejnym plusem jest także to, że fragmentami widać było bardzo dobrą grę zespołową. Teraz czas na chwilę odpoczynku, a następnie wracamy do ciężkiej pracy. Wszystkim dziewczyną i ich rodzinom życzę Wesołych Świąt Bożego Narodzenie – mówi Michał Kowalski (trener  Energa MG13 Politechnika Gdańska).


W sezonie 2019/20 wszystkie drużyny młodzieżowe Politechniki Gdańskiej wspierane są przez Grupę Energa oraz Miasto Gdańsk

***

Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Zasila energią elektryczną 3 mln klientów, zarówno gospodarstw domowych, jak i przedsiębiorców.Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości ponad 184 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.